Scroll Top

Patenty motorowodne

Patenty i licencje – egzaminy motorowodne

W naszej bazie nad Jeziorem Zegrzyńskim prowadzimy kursy oraz szkolenia przygotowujące do zdawania państwowych egzaminów motorowodnych. Uzyskane dzięki temu patenty motorowodne są honorowane międzynarodowo, a licencje motorowodne na holowanie narciarzy i statków powietrznych pozwalają spędzać czas nad wodą znacznie aktywniej.

Przygotowanie do egzaminów

Patent sternika motorowodnego

Patent sternika motorowodnego

Podstawowy patent motorowodny, uprawniający do prowadzenia bez ograniczeń jachtów motorowych po wodach śródlądowych i jachtów do 12 metrów długości kadłuba po wodach morskich. Ten patent uprawnia również do jazdy na skuterze wodnym.

Kurs jazdy motorówką

Patent – motorowodny sternik morski

Dzięki temu patentowi można prowadzić jachty motorowe po wodach śródlądowych bez ograniczeń mocy silnika oraz jachty do 18 metrów długości po wodach morskich.

Kurs na sternika motorowodnego

Patent – kapitan motorowodny

Najwyższy patent motorowodny dostępny w Polsce. Uprawnia do prowadzenia jachtów motorowych bez ograniczeń zarówno na wodach śródlądowych, jak i na wodach morskich. Nie wymaga zdawania egzaminu, ale do jego zdobycia jest niezbędny odpowiedni staż oraz posiadanie patentu sternika morskiego.

Kurs holowania narciarza wodnego

Licencja na holowanie narciarza wodnego

Wymagana przepisami prawa polskiego od każdej osoby, która holuje narciarza wodnego albo inny obiekt pływający za jachtem motorowym np. Wakeboard, koło do holowania czy banana.

Patent sternika motorowodnego

Licencja na holowanie statków powietrznych

Tę licencję musi mieć każdy motorowodniak, który chce legalnie holować za jachtem motorowym jakichkolwiek obiektów unoszących się nad lustrem wody.