Scroll Top

Kurs – holowanie narciarza wodnego

Szkolenie przygotowujące do egzaminu

Szkolenie przygotowujące do egzaminu na licencję holowania narciarza wodnego i innych obiektów pływających to kolejny krok w karierze każdego motorowodniaka. Dzięki tej licencji każdy wypad nad wodę będzie znacznie bardziej interesujący, zwłaszcza dla miłośników narciarstwa wodnego, wakeboardingu oraz prędkości i adrenaliny. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych szkoleniem do naszej bazy, którą jest Hotel 500 Zegrze!

Jak wygląda kurs holowania narciarza wodnego?

Kursy odbywają się w naszej bazie w pobliżu Warszawy, czyli w Hotelu 500 nad Jeziorem Zegrzyńskim. W trakcie szkolenia zapewniamy profesjonalną, pełną opiekę naszych instruktorów, niezbędne materiały szkoleniowe i sprzęt. Uczymy wszystkiego, co będzie potrzebne w trakcie egzaminu – zarówno jeśli chodzi o zagadnienia teoretyczne, jak i o praktykę na wodzie. Kursy na holowanie narciarza wodnego prowadzimy codziennie.

Program kursu holowania narciarza wodnego

Kurs holowania narciarza wodnego składa się z dwóch zasadniczych części: teoretycznej oraz praktycznej. Zawsze zaczynamy od części teoretycznej, w trakcie której uczestnicy zapoznają się z zasadami bezpieczeństwa na wodzie, zasadami obsługi sprzętu i obowiązującymi przepisami. W części praktycznej natomiast uczymy prawidłowej obsługi oraz wykonywania manewrów jachtem motorowym połączonym z holowanym obiektem. Szczególną uwagę zwracamy na manewry wykonywane podczas egzaminu, czyli start z wody, start z pomostu, holowanie narciarza (po linii prostej oraz slalomem), zwroty, zakończenie holowania oraz podpłynięcie do narciarza po upadku.

Kto może przystąpić do kursu?

Aby wziąć udział w organizowanym przez nas na Zalewie Zegrzyńskim kursie holowania narciarza wodnego, konieczne jest spełnienie następujących warunków:

  • każdy uczestnik kursu musi mieć ukończone 18 lat,
  • niezbędne jest posiadanie co najmniej patentu sternika motorowodnego.

Ukończenie kursu i zdanie egzaminu z wynikiem pozytywnym zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej, daje uprawnienia do uprawiania turystyki wodnej na jachtach motorowych przy holowaniu narciarza wodnego, a także przy holowaniu innych obiektów pływających służących do uprawiania sportu albo rekreacji (np. koło, banan czy wakeboard) za wyjątkiem holowania jachtów żaglowych oraz jachtów motorowych.

Ile trwa kurs?

W znakomitej większości przypadków szkolenie jest jednodniowe i kończy się egzaminem, co oznacza, że uprawnienia do holowania narciarza wodnego i innych obiektów pływających można u nas uzyskać zaledwie w ciągu jednego popołudnia. W razie potrzeby zorganizowania kursu trwającego dłużej albo kursu indywidualnego prosimy o kontakt.

Cena szkolenia holowania narciarza wodnego

Aktualna cena szkolenia praktycznego oraz teoretycznego w naszej bazie na Zegrzu wynosi 450 zł. W tej cenie są wszystkie potrzebne materiały szkoleniowe, opieka instruktorska i dobór sprzętu podczas kursu. Trzeba także pamiętać o tym, że dodatkowo niezbędne jest opłacenie kosztów egzaminu państwowego (250 zł) oraz wydania licencji przez PZMiNW (50 zł). Studenci i uczniowie do 26 roku życia na podstawie ważnej legitymacji mogą uzyskać zniżkę 50% na opłatę za egzamin i wydanie licencji.

Zapisz się na kurs

Wrzesień  2023

Sternik Motorowodny – Szkolenie Egzamin  Miejsce
Poniedziałek ,     18.09.2023 Niedziela, 18.09.2023 Hotel 500, Zegrze
Środa ,     20.09.2023 Niedziela, 20.09.2023 Hotel 500, Zegrze
Sobota ,     23.09.2023 Sobota, 23.09.2023 Hotel 500, Zegrze
Baner Superboat