Scroll Top

Kurs na holowanie statków powietrznych

Holowanie statków powietrznych

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem wszystkie obiekty, które unoszą się nad lustrem wody, mogą być legalnie holowane za jachtem motorowym wyłącznie przez osoby posiadające licencję na holowanie statków powietrznych. Do statków powietrznych zalicza się m.in. parasail, spadochron, paralotnię i inne podobne obiekty. Motorowodniaków zainteresowanych uzyskaniem licencji na holowanie statków powietrznych zapraszamy na szkolenie do naszej bazy niedaleko Warszawy, czyli do Hotelu 500 Zegrze nad Jeziorem Zegrzyńskim.

Jak wygląda kurs holowania statków powietrznych?

Szkolenie jest podzielone na dwa większe bloki, obejmujące zagadnienia teoretyczne oraz praktykę. W części teoretycznej uczestnicy zdobywają między innymi wiedzę dotyczącą specyfiki prowadzenia łodzi motorowej, do której podczepiony jest statek powietrzny. Szczególną uwagę zwracamy na aspekty związane z zapewnieniem bezpieczeństwa osobie holowanej – zarówno w teorii, jak i w praktyce.

Program kursu holowania statków powietrznych

W programie szkolenia prowadzonego przez naszych instruktorów uwzględnione zostały zagadnienia związane z właściwym przygotowaniem pola startowego, statku powietrznego oraz osoby, która będzie tym w statku holowana. Oprócz tego uczymy kursantów, jakie zjawiska fizyczne mogą wystąpić w trakcie holowania statku powietrznego za jachtem motorowym i w jaki sposób wpływają one na motorówkę oraz holowany za nią obiekt. Kurs obejmuje również kilkugodzinny praktyczny trening na wodzie.

Kto może przystąpić do szkolenia z holowania statków powietrznych?

W szkoleniu z zakresu holowania statków powietrznych mogą wziąć udział motorowodniacy, którzy spełniają następujące wymagania formalne:

Ile trwa kurs?

Kurs na holowanie statków powietrznych prowadzony przez nas nad Jeziorem Zegrzyńskim trwa [jeden dzień]. Bezpośrednio po zakończeniu szkolenia odbywa się państwowy egzamin, w trakcie którego uczestnicy muszą pozytywnie zdać część teoretyczną (25 pytań zamkniętych) oraz praktyczną (manewry na wodzie wykonywanie jachtem motorowym ze statkiem powietrznym na holu).

Cena szkolenia holowania statków powietrznych

Szkolenia z holowania statków powietrznych organizowane przez nas na Jeziorze Zegrzyńskim w bieżącym sezonie kosztują 1500 zł. Należy jednak mieć na uwadze, że łączna cena uzyskania licencji na holowanie statków powietrznych jest nieco wyższa z uwagi na koszt wydania licencji (50 zł) i wysokość państwowej opłaty egzaminacyjnej (250 zł). Dla studentów oraz uczniów do 26 roku życia na podstawie ważnej legitymacji dostępna jest zniżka w wysokości 50% na opłatę egzaminacyjną i opłatę za wydanie licencji.

Zapisz się na kurs

Baner Superboat