Scroll Top

Kurs manewrowania jachtem motorowym

Manewry jachtem motorowym

Prawidłowe i bezpieczne wykonywanie manewrów jachtem motorowym jest niezbędną umiejętnością dla każdego motorowodniaka niezależnie od tego, czy na co dzień pływa własnym jachtem, czy korzysta wyłącznie z wypożyczonego sprzętu. W naszej bazie nad Jeziorem Zegrzyńskim, którą jest Hotel 500, prowadzimy szkolenia z manewrowania jachtami motorowymi zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych motorowodniaków.

Jak wygląda kurs manewrowania jachtem motorowym?

Intensywność oraz przebieg kursu różnią się w zależności od rodzaju szkolenia. W przypadku kursów podstawowych uczymy przede wszystkim podstaw pływania motorówką i bezpiecznego poruszania się po wodzie, bezpiecznego wykonywania najważniejszych manewrów i cumowania. Osobom przygotowującym się do egzaminu na sternika motorowodnego lub wyższe patenty proponujemy szkolenia ukierunkowane na utrwalenie zdobytych umiejętności i uzupełnienie ich o praktyczną wiedzę wymaganą na egzaminie. Dla posiadaczy patentów motorowodnych, którzy chcą odświeżyć albo usystematyzować wiedzę, mamy w ofercie szkolenia pozwalające poczuć się pewnie za sterem oraz zdobyć umiejętności w zakresie manewrowania w konkretnych warunkach.

Program kursu manewrowania jachtem motorowym

W ramach przeprowadzanych przez nas szkoleń z manewrowania jachtem motorowym uczymy przede wszystkim:

  • prawidłowego i bezpiecznego wykonywania manewrów cumowania,
  • bezpiecznego cumowania jachtu pomiędzy innymi jednostkami,
  • prawidłowego używania wstecznego biegu w manewrach portowych jachtem,
  • bezpiecznego podejmowania rzeczy lub osób z wody.

Kto może przystąpić do kursu manewrowania jachtem wodnym?

Kursy z naszej oferty kierujemy do wszystkich motorowodniaków, którzy chcą zdobywać nowe umiejętności, utrwalać już posiadane oraz trenować konkretne manewry podczas prowadzenia jachtu motorowego.

Ile trwa kurs?

Szkolenie z manewrowania jachtem motorowym prowadzone przez naszych instruktorów standardowo przewidziane i rozliczane za 1 godzinę intensywnych zajęć praktycznych. W przypadku zapotrzebowania na kurs manewrowania o większej intensywności oraz dłuższym czasie trwania, prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółów.

Cena szkolenia manewrowania jachtem motorowodnym

Aktualna cena za szkolenie z manewrowania wynosi 350 zł za jedną godzinę. W cenę tę jest wliczony wynajem jachtu na czas kursu, pełna opieka instruktorska, a także koszt paliwa zużytego w trakcie szkolenia. W przypadku dłuższych tras zastrzegamy sobie prawo do doliczenia kosztów zużytego paliwa.

Zapisz się na kurs

Baner Superboat